Badanie: co piątemu przedsiębiorcy bank odmówił przyznania kredytu

By 14 czerwca, 2019Aktualności

Co piąty przedsiębiorca dostał od banku odmowę uzyskania kredytu – wynika z badania instytutu Keralla Research przeprowadzonego w II kwartale 2019 r. na zlecenie NFG. Dla małych i średnich firm oznacza to, że trudniej im będzie finansować bieżącą działalności i inwestycje – dodano.

Jak wskazano w badaniu „Percepcja faktoringu w MŚP”, w 2019 roku 20,6 proc. przedsiębiorstw spotkało się z odmową kredytu ze strony banku; w 2016 roku odmowę otrzymało 14,1 proc. przedsiębiorców.

„Dostępność kredytów firmowych w Polsce spada, co oznacza, że coraz więcej właścicieli ubiegających się o kredyt, nie otrzymuje niezbędnego wsparcia” – czytamy w piątkowym komunikacie dot. raportu Narodowego Funduszu Gwarancyjnego (NFG) – partnera Krajowego Rejestru Długów.

Najczęściej z odmową kredytu spotykają się przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą (20,6 proc. wskazań) i małe spółki (24,1 proc.), a także firmy usługowe (22,6 proc.) i produkcyjne (22,1 proc.). Rzadziej – przedsiębiorstwa średnie (13 proc.) oraz z branży handlowej (15,4 proc.) – wyliczono.

czytaj więcej: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Badanie-co-piatemu-przedsiebiorcy-bank-odmowil-przyznania-kredytu-7689616.html

Sebastian

Author Sebastian

More posts by Sebastian

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://app2.salesmanago.pl/dynamic/y2bfms8j3vq1vt8b/popups.js">>